Kredyt obrotowyJak otrzymać korzystny kredyt obrotowy? Jak wykazać przed bankiem większą wiarygodność płatniczą firmy i uzyskać większy kredyt obrotowy?

Zapytaj nas jak otrzymać tani kredyt obrotowy dla twojej firmy. Poszukaj korzystnego rozwiązania. Doradzimy ci jak szybko i bez problemów otrzymać tanie finansowanie twojej firmy.

  Kredyt obrotowy wybierają przedsiębiorcy, którzy potrzebują środków na finansowanie bieżącej działalności firmy. Pieniądze w ten sposób otrzymane, można przeznaczyć na zakup towarów, surowców, materiałów czy usług oraz na zapłatę nieprzeterminowanych zobowiązań. W skrócie można powiedzieć, że kredyt obrotowy służy finansowaniu bieżącej działalności firmy. W niektórych wypadkach pieniądze z kredytu obrotowego mogą być przeznaczone na okresowe zwiększenia zapasów, realizacje zawartego kontraktu czy uregulowanie zobowiązań wobec kontrahentów. Kredytem obrotowym posiłkują się firmy w celu zwiększenia skali działalności. Przykładowo może to być kupno surowców potrzebnych do wykorzystania przy linii produkcyjnej.

Jak uzyskać tani kredyt obrotowy dla firm ?

  Wielkość kwoty kredytu obrotowego uzależniona jest od wysokości i częstotliwości obrotów na rachunku firmowym oraz od kondycji ekonomicznej przedsiębiorstwa (score). Część banków uzależnia wysokość kredytu np. od zrealizowanej przez firmę sprzedaży. Z uwagi na konieczność dostosowania warunków kredytu obrotowego do sytuacji firmy, każdy kredyt obrotowy będzie poprzedzony dokładnym poznaniem firmy przez Bank

  Oprócz klasycznych kosztów kredytowych (marża, prowizja za rozpatrzenie / przyznanie) – przy tym typie finansowania banki pobierają również różnego rodzaju prowizje , np. za zwiększenie kwoty kredytu w trakcie trwania umowy, za prolongatę terminu rozpatrzenie wniosku, spłaty czy za zmianę warunków umowy czy prowizję za utrzymanie wymogów obrotów zdefiniowaną w umowie kredytowej.

Kredyt uruchomiony zostaje na wyodrębniony rachunek bankowy. W przypadku kredytu obrotowego przyjmuje się różnego rodzaju zabezpieczenia. Rodzaj zabezpieczenia zależy od wielkości kredytu oraz od okresu na jaki zostaje przyznany, a także od poziomu ryzyka określonego przez Bank. Zabezpieczeniem może być weksel, poręczenie, cesja wierzytelności wynikających z kontraktów, nieruchomość.

Aby uzyskać kredyt obrotowy na korzystnych warunkach często trzeba przejść od banku do banku. W masie ofert bankowych bardzo łatwo się pogubić. Warto w tym celu nawiązać współpracę z ekspertem finansowym który pomoże wyszukać najkorzystniejsze rozwiązanie dla firmy. Ekspert finansowy poza wyszukaniem taniego kredytu obrotowego pomoże ze wszystkimi formalnościami oraz wesprze doświadczeniem gdy bank nie będzie chciał udzielić potrzebnej kwoty lub odmówi finansowania. Zapraszam na bezpłatne spotkanie na którym pomożemy uzyskać kredyt obrotowy na bardzo korzystnych warunkach.

Potrzebujesz pomocy kredytowej?

Doradzę w jaki sposób otrzymać tani kredyt w banku. Wskażę co zrobić aby szybko i na dobrych warunkach otrzymać finansowanie w banku.

Wyślij prośbę o kontakt

Szukasz taniego kredytu hipotecznego? Bank odmówił kredytu?